Redukcja tkanki tłuszczowej i usuwanie cellulitu VelaSmooth


To obecnie najskuteczniejsze urządzenie stosowane w leczeniu cellulitu.

Na podstawie badań klinicznych VelaSmooth jako pierwszy aparat na świecie uzyskała certyfikat amerykańskiej FDA (US Food and Drug Administration - Administracja Żywności i Leków), potwierdzający jego wysoką skuteczność oraz najwyższy profil bezpieczeństwa.

Jest to pierwsze urządzenie do zwalczania cellulitu certyfikowane przez FDA.

Jest to zarazem jedyna niechirurgiczna metoda leczenia cellulitu zarejestrowana jako urządzenie medyczne. Wszystkie inne urządzenia, w tym popularne służące do drenażu limfatycznego są urządzeniami kosmetycznymi.

Za skuteczność VelaSmooth odpowiedzialne są technologia ELOS oraz drenaż limfatyczny.

 

Jak to działa?

Rolki głowicy zainstalowane w urządzeniu wywierają podciśnienie na leczony obszar. Działanie to nie tylko drenuje chłonkę, ale również wyodrębnia obszar do oddziaływania dwóch energii, tj.: podczerwieni oraz bipolarnego prądu wysokiej częstotliwości (RF). Efekt podgrzania przyspiesza metabolizm (lipolizę) zmniejszając tym samym wielkość komórek gromadzących tłuszcz. Efektem redukcji ich objętości jest zanik wypukłości na skórze. Dzięki mechanicznemu działaniu rolek ciepło dostarczane jest znacznie głębiej. Podciśnienie (ssanie) poprawia krążenie krwi, jak również usuwa nadmiar zgromadzonych płynów. Dodatkowo, połączenie działania podczerwieni oraz prądu RF, które w sposób istotny zwiększa napięcie skóry.

Leczenie składa się z 10 - 18 zabiegów, które przeprowadzane są dwa razy w tygodniu przez okres 5 – 9 tygodni.

Większość pacjentów redukcję tkanki tłuszczowej zauważa w połowie zabiegów. Czas trwania jednego to 45 minut.

Obszary ciała poddane zabiegowi mogą być zaczerwienione i ciepłe w dotyku przez kilka godzin po zabiegu. Po wykonaniu 10 zabiegów usuwania tkanki tłuszczowej, raz w miesiącu należy wykonywać zabieg podtrzymujący efekt.

Usuwanie cellulitu jest jednym z najważniejszych, ale nie jedynym efektem leczenia. Dodatkowo, zabieg wpływa na poprawę linii ciała i redukcję obwodu, nawet do 6 cm.

Tego typu redukcja tkanki tłuszczowej polecana jest szczególnie osobom, które pragnę wyszczuplić poszczególne partie ciała.

Jak VelaSmoothTM usuwa objawy cellulitu?

Nierówna powierzchnia skóry, charakterystyczna dla cellulitu, w głównej mierze spowodowana jest degeneracją włókien odpowiedzialnych za utrzymanie nabrzmiałych komórek tłuszczowych. VelaSmoothTM mechanicznie manipuluje zarówno wiązaniami włóknistymi, jak również samą warstwą tłuszczu, zapewniając jednocześnie nagrzewanie podskórnych komórek tłuszczowych i pobudzając mitochondria. W danych obszarach metabolizm zwiększa się, następuje redukcja tkanki tłuszczowej, w konsekwencji czego, skóra staje się gładsza i następuje ogólne zmniejszenie obwodu.

Zabieg nie wymaga zakładania żadnych specjalistycznych ubranek ani rajstop. W odróżnieniu do urządzeń masujących, zabiegi z zastosowaniem VelaSmoothTM wymagają jedynie nawilżania skóry woda lub cienką warstwą żelu.

Wskazania:

  • Usuwanie objawów cellulitu
  • Redukcja obwodu ciała
  • Kształtowanie ciała
  • Ujędrnianie i poprawa struktury powierzchni skóry
  • Poprawa miejscowego krążenia krwi
  • Redukcja napięcia mięśniowego
  • Poprawa drenażu limfatycznego


Zalety aparatu VelaSmooth™ w stosunku do innych rozwiązań

Poniżej przedstawiono porównanie własności i rozwiązań technicznych różnych aparatów do usuwania cellulitu.

Podgrzewanie tkanki

Kinetyka (szybkość) reakcji chemicznej niezależnie od jej rodzaju, silnie zależy od temperatury (równanie Arrheniusa). Podgrzewając tkankę tłuszczową można znacznie przyśpieszyć procesy metabolizmu. Do podgrzewania w VelaSmooth™ jest wykorzystywany bipolarny prąd RF oraz światło IR. Im wyższa temperatura (do wartości bezpiecznej około 420C) tym zabieg efektywniejszy. Np. w urządzeniu LPG - Endermologie tkanka jest bardzo słabo podgrzewana, tylko masażem mechanicznym.

Wykorzystanie prądu przepływającego przez tkankę.

Popularnym rozwiązaniem do podgrzania tkanki jest wykorzystanie prądu RF. Prąd RF może być monopolarny (unipolarny) lub bipolarny. W pierwszym przypadku odległość między elektrodami jest tak duża, że droga prądu przez organizm nie jest zdefiniowana. Jest to bardzo ważne dla bezpieczeństwa zabiegu. Ze wzrostem odległości rozpływ prądu staje się coraz mniej przewidywalny i należy się liczyć z możliwością nieodwracalnego uszkodzenia struktury tkanek głębiej położonych. Z tego powodu praktycznie wycofano się już ze stosowania diatermii monopolarnych. W starszych technologicznie urządzeniach można spotkać prąd monopolarny np. w aparacie EXILIS.

W VelaSmooth jest wykorzystywany bipolarny prąd RF.

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie prądów wirowych indukowanych w skórze na skutek emisji przez głowicę fali elektromagnetycznej np.w aparacie Alma. Przepływ prądów wirowych nie jest kontrolowany. Ponieważ opór poszczególnych warstw skóry jest nieznany, nie wiadomo, które z tkanek zostaną podgrzane. Może wystąpić uszkodzenie tkanki na skutek osiągnięcia zbyt wysokiej temperatury lub brak efektu z powodu miejscowego niedogrzania.

Selektywność działania

Przepływ prądu RF w skórze nie jest selektywny. Podgrzewa on wszystkie tkanki (im mniejszy opór tkanki tym wyższa temperatura).Ponieważ tkanka tłuszczowa ma największy opór jej temperatura rośnie wolniej od pozostałych (np. naczyń). Powoduje to znacznie mniejszą efektywność urządzenia np. w aparacie EndyMed, EXILIS przepływ prądu nie jest selektywny. Aby zminimalizować ten niekorzystny efekt nowocześniejsze technologie wykorzystują inne energie do zmniejszenia oporu tkanki tłuszczowej w trakcie zabiegu. W VelaSmooth jest wykorzystywane światło IR- opatentowana technologia elos™.

Drożność układu krwionośnego i limfatycznego

Rozdzielenie komórek tłuszczowych oraz zmniejszenie ich ucisku na układ naczyń krwionośnych i limfatycznych ma istotne znaczenie dla zabiegu redukcji cellulitu.

Rytmiczny masaż aparatami Vela™ dobrze uelastycznia skórę, polepsza ukrwienie oraz stymuluje drenaż limfatyczny

  • Efekt końcowy przy masażu impulsowym Vela™ nie jest zależny od umiejętności operatora i jest łatwiejszy w użyciu
  • Do masażu jest wykorzystywany ruch mechaniczny rolek i podciśnienie (np. w aparacie TRIOXT brak jest masażu, w aparacie LipoShock tylko podciśnienie).
  • Vela™ nie wymaga stosowania strojów i rajstop zmniejszających tarcie („przyklejanie się”) końcówki do skóry (np. endermologia)


Cennik - Zabiegi modelowania ciała i redukcji cellulitu

Oferta