Modelowanie sylwetki - Body-jet® – kolejny światowy HIT w naszej klinice

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, ze jako pierwsza klinika w Polsce rozpoczęliśmy wykonywanie zabiegów liposukcji metodą WAL (water-jet assisted liposuction), która jest uznawana za najbardziej nowatorską wśród tego typu zabiegów. Modelowanie sylwetki WAL nie tylko zapewnia komfort i wysoką skuteczność, ale również gwarantuje bezpieczeństwo. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i nie wymaga pobytu pacjenta w szpitalu.

Podczas liposukcji WAL za pomocą kaniuli podawany jest pod ciśnieniem specjalny roztwór, odpowiedzialny za uwalnianie komórek tłuszczowych z tkanki łącznej, bez szkody dla bardziej włóknistych struktur, takich jak nerwy i naczynia.

Jednocześnie roztwór znieczula operowany obszar i zwęża naczynia krwionośne, minimalizując krwawienie. Po chwili, za pomocą tej samej kaniuli substancja odsysana jest wraz z niepożądanymi komórkami tłuszczowymi.

Ze względu na miejscowe obkurczanie naczyń krwionośnych, dzięki adrenalinie, usunięta tkanka tłuszczowa zawiera zazwyczaj od 1 do 3% krwi. Podczas klasycznego zabiegu modelowania sylwetki wykonywanego w znieczuleniu ogólnym, liczba ta może osiągnąć nawet 40% w danej próbce. Wiąże się to z ryzykiem wykonania transfuzji krwi podczas zabiegu. Polepszona homeostaza nie tylko zmniejsza utratę krwi, ale również powoduje mniejsze wylewy krwawe.

 

 

 


Modelowanie sylwetki za pomocą urządzenia body-jet® wykonywane jest już przez 400 klinik na całym świecie, a skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów potwierdza certyfikat FDA wydany w 2008 roku przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków.

Najważniejsze korzyści liposukcji WAL wykonywanej za pomocą urządzenia body-jet® :

Bezpieczeństwo:

  • Mniejsza ilość wstrzykiwanego leku znieczulającego oraz krótszy czas jego oddziaływania na organizm. Dzięki temu ryzyko związane z operacją jest zminimalizowane.
  • Tkanka łączna ulega mniejszym uszkodzeniom, dlatego zmniejsza się do minimum również ryzyko występowania krwiaków.

Efektywność:

  • Ponieważ na modelowanym obszarze nie dochodzi do obrzęku, lekarz ma możliwość precyzyjniejszej oceny efektów. Dzięki temu liposukcja jest wyjątkowo dokładna i nie ma konieczności wykonywania sesji korygujących.
  • Skuteczne usunięcie dużych ilości tłuszczu.

Komfort:

  • Brak dyskomfortu fizycznego i emocjonalnego
  • Krótszy czas zabiegu i powrotu do pełnego zdrowia

 


Modelowanie piersi i pośladków


Kolejnym ogromnym atutem tej technologii jest uzyskiwanie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, uzyskiwanych w wyniku przebytej liposukcji. Można je wykorzystać podczas powiększania piersi, rekonstrukcji piersi w wyniku przeprowadzonej mastektomii, wypełniania zmarszczek czy modelowania pośladków. Jest to najbardziej naturalny oraz bezpieczny wypełniacz. Te zabiegi modelowania sylwetki wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, podczas jednej procedury wraz z liposukcją WAL. Przygotowany materiał podawany jest za pomocą kaniuli, co eliminuje ryzyko powstawania blizn liniowych, a także zjawisko nienaturalności, które występuje podczas stosowania implantów silikonowych. Podczas jednego zabiegu można podać maksymalnie 250 – 300 ml materiału do każdej piersi.


Modelowanie sylwetki za pomocą tej metody polega na podaniu za pomocą cienkiej kaniuli specjalnie przygotowanego materiału w pobliżu dobrze unaczynionych tkanek.


Dzięki temu przeszczepiony tłuszcz lepiej znosi okres hipoksji (obniżonej zawartości tlenu we krwi), a także wytworzyć nowe krążenie. Następuje to w okresie 36 godzin. W tym czasie część tkanki (max. Do 20% ) jest nieodwracalnie wchłaniana.


W głównej mierze decyduje o tym miejsce, z którego pobierane są komórki tłuszczowe, a także ich jakość. Duża część specjalistów jest zdania, że ze względu na niewłóknisty charakter tkanki tłuszczowej, jak również niewielkie unaczynienie tego obszaru, zewnętrzne powierzchnie ud są do tego idealnym miejscem.


Mniej unaczynione adipocyty mogą okazać się zdolne do dłuższego przeżycia początkowego okresu, charakteryzującego się obniżoną zawartością tlenu, bezpośrednio po dokonaniu przeszczepu.


Po początkowym obrzęku, następuje stopniowe wchłanianie tłuszczu. Proces ten ulega stabilizacji po upływie około jednego miesiąca. Według badań jest to ok. 40 do 50% objętości tłuszczu, podanej w trakcie zabiegu. Czynnikiem wpływającym na tę wielkość mogą być duże zmiany w masie ciała, np. na skutek diety lub intensywnych ćwiczeń fizycznych. Po upłynięciu tego czasu, efekt przeszczepu jest stały. Procedura może zostać powtórzona już po 6 miesiącach od pierwszego zabiegu.


Całość, obejmująca modelowanie sylwetki za pomocą urządzenia body-jet® i zabieg modelowania autogenną tkanką tłuszczową, trwa ok. 2 do 3 godzin.

 

Uzyskane efekty

Oferta