Mikrodermabrazja laserowa (peeling laserowy)

 

Mikrodermabrazja to bardzo popularny zabieg kosmetyczny, który wyróżnia się małą inwazyjnością, a dużą skutecznością. Obecnie wybierać możemy spośród czterech różnych rodzajów mikrodermabrazji, a najnowszą propozycją jest zabieg złuszczania naskórka za pomocą lasera

Czy zabieg laserowy przewyższa skutecznością pozostałe rodzaje mikrodermabrazji?

Metoda laserowa od swoich koleżanek z dziedziny mikrodermabrazji wyróżnia się precyzyjnością. Wybierając mikrodermabrazję laserową unikamy ryzyka. W przypadku tej metody ścieranie naskórka jest w pełni kontrolowane przez komputer lasera. Możemy określić głębokość do jakiej dociera promieniowanie i ilość generowanych impulsów, dlatego zabieg jest w pełni bezpieczny, a jego efekt przewidywalny. Żadna metoda do tej pory nie dawała takiej precyzji.

Skuteczność mikrodermabrazji w dużym stopniu zależy od wykorzystywanego podczas zabiegu lasera. Obecnie za najlepszy laser do mikrodermabrazji uznawany jest laser frakcyjny, którego wiązka podzielona jest na tysiące maleńkich strumieni. Dzięki temu możliwa jest ultra precyzyjna mikrodermabrazja. Jeden strumień w wiązce lasera ma średnicę 0,15 mm i dzięki temu na jeden centymetr kwadratowy skóry dociera jednocześnie aż 900 takich strumieni. Takiej precyzji nie umożliwiają inne urządzenia stosowane do mikrodermabrazji. Ważne jest także to, że parametry zabiegu można bardzo dokładnie dostosować do potrzeb pacjenta

Mikrodermabrazja – wskazania i efekty

Zaskórniki, rozszerzone pory, łojotok oraz trądzik (za wyjątkiem zmian ropnych) to jedna grupa wskazań do mikrodermabrazji. Efekty tego zabiegu docenią więc na pewno osoby ze skłonnością do trądziku i przetłuszczania się skóry. Mikrodermabrazja umożliwia bowiem odblokowanie porów, usunięcie zaskórników, likwidację nadmiaru sebum i polepszenie funkcjonowania gruczołów łojowych.

Wskazaniem do zabiegu mikrodermabrazji jest także nierówny koloryt skóry, płytkie przebarwienia, ziemistość cery, czyli zmiany, które najczęściej związane są z działaniem promieni słonecznych na naszą skórę. Taką niechcianą wakacyjną pamiątkę możemy dosyć szybko zlikwidować, bo jej przyczyną jest prawdopodobnie nagromadzenie się martwych komórek skóry. Wystarczy więc złuszczyć warstwy martwego naskórka, by skóra odzyskała swój blask.

Jeszcze inną grupą wskazań do mikrodermabrazji jest chęć odmłodzenia cery, czyli zlikwidowania drobnych zmarszczek i ujędrnienia skóry. W tym przypadku laser na pewno będzie najlepszym wyborem, ponieważ może on docierać w głębsze warstwy skóry i pobudzać procesy regeneracyjne w skórze właściwej.

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji laserowej?

Mikrodermabrazja laserowa jest jednym z najdelikatniejszych zabiegów laserowych. Strumienie lasera wnikają w skórę i dokonują tam mikrouszkodzeń, dzięki czemu uruchamiana jest cała lawina procesów naprawczych: fibroblasty produkują więcej kolagenu, krew zaczyna krążyć szybciej, powstają nowe komórki skóry. Jednocześnie odparowywany jest naskórek, więc usuwane są martwe komórki, drobne zmarszczki są „ścierane”, a powierzchowne przebarwienia likwidowane. Ponieważ wierzchnie warstwy skóry zostają złuszczone, to głębsze mikrouszkodzenia goją się szybciej.

Zabieg mikrodermabrazji laserowej można więc traktować jako element profilaktyki przeciwstarzeniowej i odświeżania skóry po trudnych dla niej okresach, takich jak lato lub zima. Regularne wykonywanie mikrodermabrazji polecane jest również osobom posiadającym cerę skłonną do przetłuszczania się.

Mikrodermabrazja laserowa – przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniem do wykonania każdego rodzaju mikrodermabrazji laserowej są choroby skóry obejmujące miejsca, które miałyby być poddane zabiegowi. Do chorób tych należą: opryszczka, łuszczyca, bielactwo, aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry, przewlekłe zapalne dermatozy oraz nowotwory skóry i świeże rany.

Ponadto zabiegu mikrodermabrazji nie wykonuje się u osób, które cierpią na epilepsję, wirusowe zapalenie wątroby (HBV, HCV) oraz są nosicielami wirusa HIV.

Przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji laserowej jest też stosowanie niektórych leków: izotretynoin i steroidów oraz leków immunosupresyjnych. Zabiegu tego nie wykonuje się również u kobiet ciężarnych i osób mających świeżą opaleniznę.


Oferta