Botox - leczenie zmarszczek

To najpopularniejsza metoda wygładzania zmarszczek mimicznych. Toksyna botulinowa w małych dawkach skutecznie likwiduje kurze łapki, zmarszczki na czole, oraz pionową bruzdę między brwiami. Botox blokuje połączenie między nerwami i mięśniami. Impuls nerwowy nie dociera do mięśnia, który przestaje pracować i nie powoduje marszczenia się skóry. Lekarz wstrzykuje preparat w kilka precyzyjnie określonych miejsc na twarzy. Zajmuje to ok. 20 minut. Pierwsze rezultaty widać po dwóch, trzech dniach,

Czym jest BOTOX?

BOTOX ® jest nazwą handlową oczyszczonej postaci toksyny botulinowej typu A, produkowanej przez bakterie Clostridium Botulinum. Wstrzyknięcie wyjątkowo małej dawki leku do wybranych mięśni twarzy likwiduje problemy wywoływane przez kurczenie się mięśni.

Jak działa BOTOX?

BOTOX ® blokuje przechodzenie bodźców z nerwów do drobnych mięśni twarzy, związanych z liniami wyrazu twarzy. to zapobiega skurczowi tych mięśni, a jednocześnie marszczeniu i fałdowaniu się skóry. BOTOX ® działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas. W efekcie, wyraz twarzy nie zmienia się, natomiast zanikają zmarszczki.

Na czym polega leczenie?

BOTOX jest wstrzykiwany przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo małą ilość preparatu BOTOX rozpuszcza się w roztworze soli i bardzo precyzyjnie wstrzykuje w kilka miejsc na twarzy. Ból, związany ze wstrzyknięciem, jest minimalny. wielu pacjentów porównuje go do kilkusekundowego ugryzienia przez mrówkę. Zabieg nie wymaga znieczulenia miejscowego, a więc bezpośrednio po nim można podjąć zwykłą aktywność. Zabieg trwa około 15 minut, w zależności od liczby leczonych miejsc. BOTOX zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia, a pełny efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7 dniach.

Kiedy można używać preparatu BOTOX?

BOTOX jest głównie stosowany w usuwaniu:

• zmarszczek między brwiami

• poziomych linii czołowych

• kurzych łapek lub linii śmiechu między oczami

• wygładzaniu linii szyi

• w unoszeniu linii brwi, co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu.

Lekarze uzyskiwali dobre wyniki w wygładzaniu fałdów nosowo-wargowych, pomiędzy nosem a ustami, linii wargowych ("usta palaczy") oraz zmarszczek i fałdów na brodzie.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Zaletą preparatu BOTOX jest to, że efekt leczenia jest przemijający. Utrzymuje się przez 3-5 miesięcy lub dłużej, w zależności od osoby. Efekt leczenia zanika stopniowo. Wstrzyknięcia należy wykonywać 2-3-krotnie w ciągu roku.

Czy leczenie preparatem BOTOX jest bezpieczne?

BOTOX jest bezpiecznym preparatem stosowanym przez 10 lat, w ponad 60 krajach, u pacjentów z wieloma problemami zdrowotnymi. do najczęstszych działań niepożądanych należy tkliwość i zasinienie w miejscu wstrzyknięcia.

W niektórych przypadkach, BOTOX może przechodzić okoliczne mięśnie i powodować ich przemijające osłabienie. Rzadko, może dochodzić do niewielkiego i odwracalnego opadania powieki i brwi, trwającego 1-2 tygodnie. Twój lekarz może przepisać krople do oczu, które pomogą usunąć to niepożądane działanie. Ryzyko zależy od mięśnia, do którego podaje się preparat. Zagadnienie działań niepożądanych powinno być szczegółowo omówione z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia. Preparat BOTOX nie powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią, ponieważ nie przeprowadzono wystarczającej ilości badań, które potwierdziłoby brak wpływu leku na płód i mleko matki.

Czy leczenie preparatem BOTOX może być łączone z innymi zabiegami?

BOTOX jest często stosowany łącznie z innymi zabiegami liftingu twarzy, poprawiając końcowy efekt. Jest to zabieg miejscowy, a więc nie interferuje z innymi metodami, takimi jak lifting kolagenowy lub laserowy.

Czy BOTOX jest tylko dla kobiet?

BOTOX jest równie skuteczny u mężczyzn i u kobiet. W praktyce, mężczyźni coraz częściej decydują się na to leczenie, by wyglądać młodziej. Skuteczność w usuwaniu linii zmartwienia powoduje, że metoda jest popularna wśród wielu biznesmenów, dając im świeżość i zwiększając przystępność (np. w negocjacjach).

Czy BOTOX jest odpowiedni dla mojej twarzy?

Aby dowiedzieć się czy BOTOX ® byłby odpowiedni także dla ciebie, skonsultuj się z nami, a pomożemy Ci wybrać optymalny sposób poprawy wyglądu.

 Botox - leczenie nadpotliwości

Osoby z nadmierną potliwością mogą wydzielać olbrzymią ilość potu. To oznacza, że ich dłonie, stopy lub pachy (w zależności od tego, której części ciała dotyczy nadmierna potliwość są stale wilgotne. To utrudnia wykonywanie zwykłych, codziennych czynności i może być przyczyną kłopotliwych sytuacji w życiu zawodowym i towarzyskim.

Podstawowe przyczyny nadmiernej potliwości to:

• genetyczne podłoże nieprawidłowości,

• nadaktywność jednego z rodzajów gruczołów potowych

Leczenie nadpotliwości

Zabieg polega na czasowym zablokowaniu czynności potowych, poprzez wstrzyknięcie Botoxu. Za pomocą jednego zabiegu można znieść tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy. Jedyną wad zabiegu jest fakt, iż nie leczy on przyczyn, a jedynie usuwa objawy.

Jak się przygotować do zabiegu?

Nadpotliwość pach:

• usunąć owłosienie, jeśli po depilacji pojawia się podrażnienie, depilację wykonać dzień przed zabiegiem

• po zabiegu zakładamy świeżą bluzkę

Nadpoliwość stóp:

• dzień przed zabiegiem wykonujemy pedicure

• po zabiegu będą potrzebne: czyste bawełniane skarpety, buty na zmianę

Nadpoliwość dłoni:

• dobrze jest przygotować bawełniane rękawiczki

Przebieg zabiegu

• Przed zabiegiem skóra jest znieczulona preparatem Emla.

• Zabieg polega na wstrzyknięciu śródskórnym toksyny botulinowej typu A. Preparat wstrzykiwany jest przy użyciu sterylnych, bardzo cienkich igieł.

• Sesja trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki, Botox blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Efekty

Efekt odczuwalny jest już po kilku dniach. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem Botoxu utrzymuje się się przez 6-12 tygodni, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępują te wcześniej zablokowane. To oznacza że leczenie utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektów poprzedniej, co następuje średnio po 7-12 miesiącach.

Do podstawowych przeciwwskazań zabiegu należą:

• ciąża oraz karminie piersią (nie przeprowadzono badań wpływu toksyny na matkę i dziecko),

• schorzenia neurologiczne (stwardnienie zanikowoboczne, rdzeniowy zanik mięśni),

• zmiany chorobowe (ropne) skóry pach, dłoni, stóp kuracja antybiotykami z grupy aminoglikozydów

 

Oferta